Big Color of Ostrava

Big Color of Ostrava

Pamatujete doby, kdy se konal první, druhý, třetí, prostě nějaký brzký ročník Colors of Ostrava? Bylo to před sedmnácti lety a za ty roky se rozrostl do mega festivalu, kterému není ve střední Evropě rovno. Původně dvě stage na Černé Louce se zvýšilo až na 15 stageí v areálu Dolních Vítkovic. Kdo letos 17. července přijede do Ostravy?

The Cure
Stařičká kapela z roku 1976 naservíruje svůj alternativní rock a new wave. Členové se sice střídali jako na drátku, ale frontman Robert Smith udržoval ducha kapely pořád stejně po celé roky.

Florence and the Machine
Britská skupina vznikla v roce 2007 a frontman kapely, Florence Welch vyniká velmi silným hlasem. Vše doplněno o řadu ozvěn.

Rag’n’Bone Man
Písničku se slovy “I am only human..” zná z rádia asi každý. Tento potetovaný Brit, jehož fanouškem je i Elton John, výrazněji prorazil až po téměř 20 letech tvorby.

Shaka Ponk
Již podruhé zavítají do Ostravy slavní Shaka Ponk. Šílenci se skvělou show hrají elektroniku, punk rock, metal a další. Jejich publikum je vždy jako v delíriu.

Mogwai
Skotové s instrumentální hudbou, vyniká zejména hra na kytaru.

Lewis Capaldi
Hrál ještě jako chlapec po hospodách, později po malých hospodských koncertech. Do výšin jej vyzvdvihla až skladba Bruises, která měla rychle přes 30 mil. přehrání na Spotify. To z něj učinilo doslova přes noc novou hudební celebritu.

ZAZ
Tak na tu jsem byl jednou v jednom pražském klubu a byla super. Povstala z ulice jako Edit Piaf a její vystoupení je vždy naplněno šanzonem, jazzem i popem. Do Ostravy přijede už potřetí.

Toto byla stručná ochutnávka, kterou potkáte na některé z hlavních stageí. A další stovky interpretu na vás budou čekat. Přijede i Vy?