Febiofest

Febiofest

 

Letošní festival se uskuteční na podzim 17. -24. Září roku 2021 ve Slovanském domě v Praze. Stejně jako minulý rok i tento nás nakonec donutil s ohledem na aktuální situaci pandemie přesunout Febiofest z jara na podzim. Rok od roku vzbuzuje velký zájem ale i kritiku tisku, díky programu přinášejícímu v širokém záběru to nejlepší a nejnovější z celého světa, kvalitním projekcím a známým hostům.

Festival je většinou zaměřen na celovečerní snímky, nabízí divákům nejlepší filmy současné světové kinematografie, premiéry, samozřejmě pocty filmovým osobnostem.

Febiofest tak nabízí kvalitní filmy i divákům mimo hlavní město. MFF Praha – Febiofest dokonce překračuje i hranice – na Slovensko. Byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO Fera Feniče. Zpočátku téměř bez finanční podpory, ale s o to větším nadšením pro přátele a filmové fanoušky se časem proměnila ve významný filmový festival.

Za poslední roky tento festival uvedli hvězdy jako Leos Carax, Mark Gatiss, Nanni Moretti, Geraldina Chaplin, Peter Weir, Olivier Assayas, Richard Lester, Roman Polanski, Volker Schlöndorff, Bruno Dumont, István Szabó, Tsai Ming-Liang, Tom Tykwer a spousty dalších.  Soutěž se věnuje zejména mladým tvůrcům, představuje filmy talentovaných filmařů. Tak že určitě letos vyražte a nenechte si to ujít.