Slovácký festival chutí a vůní

Slovácký festival chutí a vůní

 

Slovácko, to je folklor, historie, kultura, víno, tradiční gastronomie, ale i příroda, sport, adrenalin. Všichni příznivci slovácké kuchyně, dobrého jídla, pití a zábavy jste v sobotu poslední týden v září zváni do Uherského Hradiště. Vydejte se do Skanzenu Rochus, kde se uskuteční už  7.ročník Slováckého festivalu chutí a vůní.

Potravinami letošního ročníku byly vybrány ořechy a med. Můžete se tak těšit na speciality z těchto surovin, jako medové perníčky, medovinu, ořechové rohlíčky, ochutnávku ořechovky.

K zakoupení budou i ořechy, med, medové produkty, ale také doplňkový sortiment jako včelí produkty. Zařadit je můžete do sladkých či slaných pokrmů. Na své si přijdou i milovníci dalších slaných i sladkých jídel, vína od místních vinařů a čepovat se bude pivo ze dvou slováckých pivovarů. Celým dnem nás bude doprovázet moderátor Martin Rezek. Zvány jsou také všechny děti, pro které je připraven bohatý program od chůze na chůdách, jízda na poníkovi, hádanky a další.

Těžko byste hledali místo, kde mají tradice a folklor takovou váhu, jako na Slovácku. Tradiční kuchyně Slovácka je jedním z odkazů našich předků, které se přenáší z generace na generaci jako poklad. Objevte i vy poklad slovácké gastronomie díky Kuchařce tradičních pokrmů na Slovácku! Můžete si ji zakoupit už tuto sobotu a neděli přímo na festivalu. Těšíme se na Vás.