Koncert přes internet

Koncert přes internet

 

 

 

Říkáte si, co je to za výmysl? Kam ten svět už spěje? Když jsme tohle, řekli někomu před 3 lety, tak každý nad tím zakroutil jen hlavou. Doba je už taková, že jde vše hlavně hlavně přes internet a koncerty online nejsou už jen řečnickou otázkou. Za vše může jarní zákaz, krátký nádech na letních pódiích a zase nejednou zákaz. Tentokrát podzimní, který se táhne až do léta. Poslední deska kapely Tata Bojs poznamenal koronavirus na celé čáře. A s ní všechny další kapely. Frontman Milan Cais přiznává, že kdyby tato situace pokračovala dál, jedna z neúspěšnějších českých hudebních skupin, mohla přestat existovat.

Kapely musí hrát a hlavně před lidm. Aktuální počet odehraných koncertů je momentálně nula. Každý takový koncert, v případě Tata Bojs obvykle obvykle i velkou podívanou, přitom pětičlenné kapele a týmu cca 10 lidí, obdrží příjem minimálně 100 tisíc korun.

Za vystoupení se částka různě pohybuje. Když děláme koncert v klubu, musíme propagovat vyjít vstříc, aby to dávalo logiku. Základ je menší, ale zase připočítávají procenta z prodaných vstupenek. Když je to koncert na festival, cena je pevně stanovená. Pro každého hudebníka je škrtnutá sezóna bolestná, o to víc když jsme vydali 10té album naší skupiny, sdělil člen skupiny Tata Boys. Aby k tomu, že pravděpodobnost živých koncertů se dlouhodobě blíží nule, Tata Bojs aktuálně chystají alespoň takzvaný OnLive koncert, který budou přenášet přes internet. Chtěli vyslyšet přání fanoušků, kteří se kapele ozývají s tím, že by chtěli novou desku slyšet naživo. Taková vlna reakcí na nové album ze strany fanoušků nás překvapila.

Koncert proběhne 21. února a odstartuje ve 20.02. Vstupné bude, které je rozdělené do více cenových kategorií od 350 do 1000 korun, aby se divák mohl sám ocitnout, jak moc chce kapelu podpořit. Tata Bojs, slibují předvést svůj velký rokenrol, na který divák nezapomene.