Jak se vybavit na venkovní festival

Jak se vybavit na venkovní festival

Na festivaly jezdím docela často, vzhled k tomu že jsem otec od rodiny. Naštěstí máme fajn babičky, které se kdykoli o naše malé radosti postarají. Takže vyrazíme přibližně pětkrát za rok na letní festival na více než jednu noc (čili obvykle dvě noci 🙂 Zajímavé je, že mám pocit, že většina festivalů se odehraje v dešti a zamračeném počasí. Přestože jsou v létě. Málokdy si pamatuji, že bychom leželi na trávě na dece a v klidu poslouchali. Spíš mám v hlavě bláto, chození po paletových chodnících a proudy vody shora.

Tomu jsem se však za ty roky dobře přizpůsobil. Nyní se s vámi podělím o nejdůležitější věci proti nepříznivému počasí.

  1. STAN – je pro nás nejdůležitější věc. Vždy se po skončení hraní (a pití alkoholu) chceme dobře vyspat na další den. A to za každého počasí. Proto si pořiďte kvalitní stan, který vydrží hodně vody a rychle se staví. My jsme po letech zakotvili v Decathlonu a jeho dvou sekundových stanech. Postavíte je skutečně během pár vteřin a proti vodě vydrží hodně (řekněme že na léto to stačí). Kupte si nějakou větší verzi. My jezdíme dva ale stan máme pro čtyři. Spoustu místa a komfort, i když do něj lezete mokří a špinaví.
  2. HOLÍNKY – neboli gumáky. Nepropustné gumové boty, které vám zachrání nohy od rozmočení. Samozřejmě v létě je teplo a nevadí když máte mokré nohy. Ale když v tom musíte chodit 12 hodin v kuse, tak i v teplém počasí je to o nemoc. Je celkem jedno, jaké si vyberete. Jen si kupte dostatečně velké, at vás netlačí palce.
  3. PLÁŠTĚNKA – je základ proti dešti. Velmi dobré je pončo, z kterého můžete  vytahovat ruce. Na zádech by mělo být větrání, ať nejste úplně zpocení. Nejdůležitější je délka. Musí šahat až po horní stranu holínek, ať vám do nich neteče. Takto budete maximálně chráněni. Rád mám také deštníky, ale ty jsou dnes na festácích zakázané.

Doufám, že jsem vám trochu pomohl. Určitě si všechno pořiďte. Nejlepší by ovšem bylo, kdyby jste tyto věci nemuseli vytáhnout z batohu a měli vždy krásné počasí. Těch věcí, které by se dále daly vzít je spoustu. Třeba plácačka s nějakým drinkem na zahřátí (ale tu nejspíš nepropašujete přes kontroly).